Жители от общините Карнобат и Сунгурларе излязоха днес на протест заради лошото състояние на главния път Карнобат - Шумен. Те настояват за основен ремонт, защото разбитата настилка създава риск за безопасността.

За лошото състояние на основния път се говори още от 2023 година и институциите обещават неговото цялостно речмонтиране, правят се кърпежи.

Обещанията са били, че ще започне ремонт през 2025-а година, такъв не се случва.

В понеделник ще проведа среща с Добромир Гюлев-областен управител на област Бургас и ще поставя проблема и пред него, заяви организаторката на протеста Ирена Ангелова. Тя здопълни, че ще изпрати исканията до АПИ, МРРБ и Министерски съвет за ремонт в спешен порядък. Протестиращите им дават десет дни за реакция.
"Ако не се предприемат мерки, ще се видим с вас отново на пътя, последващата събота, но този път ще бъдем твърди", призова тя.
През изминалата седмица на протест срещу лошата пътна инфраструктура излязоха жители на Каблешково, от година жители и на кв. Горно Езерово също протестират срещу разбит път, който води до Бургас, но е трасе на тежки камиони.

