Четвъртък, 01 Фев 2024
    
Бизнес

За незабавна заповед на здравния министър за временно спиране на износа на инсулин настоя Делян Пеевски

  02.11.2023 10:07  
За незабавна заповед на здравния министър за временно спиране на износа на инсулин настоя Делян Пеевски

За незабавна заповед на здравния министър за временно спиране на износа на инсулин настоя Делян Пеевски За незабавна заповед на здравния министър за временно спиране на износа на инсулин настоя Делян Пеевски

За незабавното издаване на заповед от министъра на здравеопазването, с която да бъде временно спрян паралелният износ на лекарства за лечение на животозастрашаващи заболявания, сред които и инсулин, настоя съпредседателят на ПГ на ДПС Делян Пеевски. Това съобщиха от пресцентъра на партията.

Той е сезирал министъра, след като публично бяха оповестени тревожни данни за това, че заради спекулативния износ на тези медикаменти под риск са поставени здравето и живота на хиляди български пациенти, половината от които са деца.

Делян Пеевски напомня, че всяко забавяне на забраната води след себе си непредвидими последици. Най-опасно от всички бездействия е бездействието по отношение на здравето на хората, казва Пеевски в писмо до министъра. Това е грубо погазване както на Хипократовата клетва за всеки един медик, така и на клетвата, която полага всеки български министър и депутат.

БТА припомня, че вчера председателят на парламентарната комисия по здравеопазване проф. Костадин Ангелов в писмо до министъра на здравеопазването проф. Христо Хинков също поиска спешни действия и забрана на износа на животоспасяващи лекарства, включително и инсулин. В комисията по здравеопазване е постъпило писмо от инсулинозависими пациенти, в което се посочва, че в аптечната мрежа липсват два вида инсулин.


Анкета

Мнения

Мнения
Пеевски: ПРБ потвърди, че Руската църква е български храм
  01.11.2023 16:40      

Прокуратурата потвърди, че храмът “Св. Николай Мирликийски” в София е български. Мини