Понеделник, 25 Апр 2022

Спорт

Млади бургаски мускетари с отлично представяне на турнир по фехтовка

24.01.2022 17:02

Младите надежди на Фехтовална академия „Васил Ерополски“ - регион Бургас се представиха изключително успешно на провелия се този уикенд Национален турнир по фехтовка „Купа Младост“ в София.

Най-малките мускетари показаха своите умения и дадоха заявки за бъдещи успехи в аристократичния спорт. Победител в състезанието за момичета до 11 години е състезателката на ФК “Корсар“ - Екатерина Чаушева, която показа завидни фехтовални умения за своята възраст.

Нейните съотборнички Елеонора Василева – „Маркели“ и Доминика Микова – „Корсар“ заеха съответно пето и шесто място в крайното класиране, оставяйки на крачка от медалите.

В състезанието за момичета до 13 години, място сред най-добрите 8 състезателки спечелиха Екатерина Чаушева (6-то място) и Елица Грозева (7-то място).