Неделя, 26 Дек 2021

Спорт

Отново жена прослави България на Олимпиадата

05.08.2021 12:54

Състезателката по карате кумите в категория до 55 килограма Ивет Горанова извоюва още един медал за България от Олимпиадата в Токио, предаде Нова ТВ. 21-годишната състезателка ще спечели поне бронзово отличие, след като записа две победи в груповата фаза и се класира за полуфиналите, което ѝ гарантира бронзово отличие.

Горанова дебютира с победа срещу шампионката Цуюн Уен, а след това разгроми и Серак Озчелик, което й осигури игра на полуфиналите.

Най-добрата българска каратистка е в група с туркинята Серак Озчелик, Цуюн Уен от Китайско Тайпе и иранката Сара Бахманяр. Финалът на надпреварата е още в същия ден и започва в 14.50 ч. българско време.