Петък, 30 Oct 2020
    
Бургас

Задава се Рибен уикенд в Бургас (ПРОГРАМА)

  09.09.2020 15:42  
Задава се Рибен уикенд в Бургас (ПРОГРАМА)

Спортните събития също са много - уличен баскетбол, хандбал, бягане, футбол, тенис, турнир по вдигане на тежести и плуване за хора с увреждания

 

Ароматна рибена чорба, вкусна прясно приготвена риба и най-добрите  вина от селектирани изби от цялата страна ще могат да опитат посетителите на традиционния бургаски Фестивал на рибата  и виното. Той ще се проведе от 11 до 13 септември в районна на Експоцентър "Флора".

Предвидени са много кулинарни демонстрации и забавни състезания - ако сте специалист в почистването на риба и приготвянето на рибена чорба, това е вашето състезание.

Специално внимание заслужава и съпътстващата програма на феста - концертни изяви  на  Орлин Павлов,  Йорданка Христова,  Керана и Космонавтите, Стефан Вълдобрев, Иван Лечев и Миро Иванов, Бургас Биг Бенд с диригент Анастас Камиларов, група KARE.

Много добро настроение и смях до сълзи обещават участията на комиците от  "Тутурутка" и   невероятният Георги Мамалев.

Ще има и много танци и забавления на открито.

Този уикенд ще е наситен и с много спортни събития.  През почивните дни ще се проведат: Турнир по вдигане на тежести и плуване за хора с увреждания, Турнир по тенис корт за деца 10-12 г., Футболна среща от шампионата на Югоизточна трета лига м/у отборите на ФК "Черноморец 1919 (Бургас)" и ОФК "Несебър", Традиционен турнир по хандбал за мъже "Тодор Хънков", Национален турнир с чуждестранно участие по уличен баскетбол по лицензираната система на ФИБА Европа, Бургас Рън 2020.

 

РИБЕН УИКЕНД

11 - 13 СЕПТЕМВРИ

ПРОГРАМА

 

Фестивали:

Септември

От 9:00 до 21:00 часа

Парк "Езеро", до Конната база

Фестивал на пясъчните скулптури

 

11 - 13 септември

От 10:00 до 20:00ч.

Експозиционен център "Флора"

The Handmade Market Burgas

 

11-13 септември

От 11:00 до 23:00 часа

Приморски парк до Експозиционен център "Флора"

Фестивал на Рибата и Виното

 

Спорт:

11 - 12 септември

Спортна зала "Никола Станчев" и Плувен комплекс "Меден рудник"

Традиционен турнир по вдигане на тежести и плуване за хора с увреждания

 

12 септември

8:30 часа

Тенис център "Томси", ул. "Одрин"

Турнир по тенис корт за деца 10-12 г.

 

12 септември

17:00 часа

Стадион "Черноморец"

Футболна среща от шампионата на Югоизточна трета лига м/у отборите на ФК "Черноморец 1919 (Бургас)" и ОФК "Несебър"

 

12 - 13 септември

Спортна зала "Младост"

Традиционен турнир по хандбал за мъже "Тодор Хънков"

 

12 - 13 септември

От 8:00 до 22:00 часа

Централен плаж, открит фитнес до р-т "Нептун"

Национален турнир с чуждестранно участие по уличен баскетбол по лицензираната система на ФИБА Европа

 

13 септември

От 8:00 до 14:00 часа

Приморски парк, сцената зад х-л "Приморец"

Бургас Рън 2020

 

ПО ЧАСОВЕ:

 

11 септември /петък/

 

От 9:30 до 12:30 часа

Плувен комплекс - "Меден рудник"

Плуване

Традиционен турнир по вдигане на тежести и плуване за хора с увреждания

 

Oт 10:00 до 20:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията", ет. 0

Изложба "ЗА - РИБЯВАЩО. Най-красивите екзотични риби на планетата"

 

От 10:00 до 20:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Христо Фотев", ет. 0

"Snake house"

Изложба на отровни змии

 

От 10:00 до 17:30 часа

БХГ "Дружество на художниците"

НАЦИОНАЛНА ИЗЛОЖБА "ПРИЯТЕЛИ НА МОРЕТО" ЗА СЪВРЕМЕННО БЪЛГАРСКО ИЗКУСТВО - ЖИВОПИС, ГРАФИКА, СКУЛПТУРА

 

От 10:00 ч.

НЧ "Св. св. Кирил и Методий 1985", к-с "Меден рудник" бл. 25

Образователен спектакъл "Левски и Ботев на живо, представени от Захари Стоянов", с участието на д-р Искрен Красимиров.

 

От 10:00 до 19:00 часа

Природонаучен музей, ул. "Фотинов" 30

Представяне на подводния свят на Черно море

 

От 10:00 до 20:00ч.

Експозиционен център "Флора"

The Handmade Market Burgas

 

От 11:00 до 19:30 часа

РБ "Пейо К. Яворов". ул. "Богориди" № 21

Изложба, посветена на "100 години Черноморски фар"

 

От 13:30 до 16:30 часа

Спортна зала "Никола Станчев"

Вдигане на тежести

Традиционен турнир по вдигане на тежести и плуване за хора с увреждания

 

18:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"

Откриване на изложба от "Съкровищницата на Фара" - картини на известни бургаски художници по повод 100 годишнината на вестник "Черноморски фар"

 

Фестивал на Рибата и Виното

Приморски парк до Експозиционен център "Флора"

15:00 - 17:00 Морски песни за морски хора - DJ програма

17:00 - 17:30 Зумба с Радост - танцова демонстрация

17:30 - 18:00 Винен тест за напреднали - състезание

18:00 - 18:30 Танцов концерт с участието на Балетна школа "Звездици", "Балетна школа за Принцеси", Клуб по спортна акробатика Бургас

18:30 - 19:00 Фолклорен хор "Самодивски огън"

19:00 - 20:15 Концерт на Керана и Космонавтите

20:30 - 22:00 Концерт на Стефан Вълдобрев, Иван Лечев и Миро Иванов

22:00 - 23:30 Фестивално лятно кино представя: "Завръщане" - България, реж.Ники Илиев, в ролите: Башар Рахал, Александър Кадиев, Орлив Павлов, Диляна Попова, Стефан Данаилов и др.

 

22:00 часа

Dance Party - Dj Tony

Beach Bar Caribe

 

23:00 часа

Black Party - Атанас Колев

Fabric club

 

23:30 часа

DJ VLD

Saxa Beach

 

 

12 септември /събота/

 

От 8:00 до 22:00 часа

Централен плаж, открит фитнес до р-т "Нептун"

Национален турнир с чуждестранно участие по уличен баскетбол по лицензираната система на ФИБА Европа

 

8:30 часа

Тенис център "Томси", ул. "Одрин"

Турнир по тенис корт за деца 10-12 г.

 

От 10:00 до 15:00 часа

Спортна зала "Никола Станчев"

Бадминтон

Традиционен турнир по вдигане на тежести и плуване за хора с увреждания

 

Oт 10:00 до 20:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията", ет. 0

Изложба "ЗА - РИБЯВАЩО. Най-красивите екзотични риби на планетата"

 

От 10:00 до 20:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Христо Фотев", ет. 0

"Snake house"

Изложба на отровни змии

 

От 10:00 до 17:30 часа

БХГ "Дружество на художниците"

НАЦИОНАЛНА ИЗЛОЖБА "ПРИЯТЕЛИ НА МОРЕТО" ЗА СЪВРЕМЕННО БЪЛГАРСКО ИЗКУСТВО - ЖИВОПИС, ГРАФИКА, СКУЛПТУРА

 

От 10:00 до 19:00 часа

Природонаучен музей, ул. "Фотинов" 30

Представяне на подводния свят на Черно море

 

От 10:00 до 20:00ч.

Експозиционен център "Флора"

The Handmade Market Burgas

 

От 10:30 до 18:00 часа

Спортна зала "Младост"

Традиционен турнир по хандбал за мъже "Тодор Хънков"

 

От 11:00 до 23:00 часа

Приморски парк до Експозиционен център "Флора"

Фестивал на Рибата и Виното

Орлин Павлов

 

17:00 часа

Стадион "Черноморец"

Футболна среща от шампионата на Югоизточна трета лига м/у отборите на ФК "Черноморец 1919 (Бургас)" и ОФК "Несебър"

 

18:30 часа

Приморски парк, Арката зад х-л Приморец

"Музикални паркове в Бургас"

Концерт на Trio kuatro

Програма за съфинансиране на Културни проекти

 

20:30 часа

КЦ "Морско казино", тераса

Музикален пърформанс и концерт "Седемте чудеса на България"

СНЦ "Алтернативен свят Оренда"

 

Фестивал на Рибата и Виното

Приморски парк до Експозиционен център "Флора"

11:00 - 12:00 Куклен театър "Принцесите и змеят", спектакъл на Държавен куклен театър Бургас

13:00 - 14:00 Кулинарна демонстрация на Махмуд Ал Байруми - морска храна от Близкия изток

14:00 - 15:30 Кулинарни демонстрации на любители - кулинари

16:00 - 16:30 Детско магическо шоу Матич

16:30 - 17:00 "Във виното е истината" - представяне на избрани вина

17:00 - 17:30 Танцова работилница с ТШ "Диамант"

17:30 - 18:00 Рецитал на вокална формация "Морски песъчинки"

18:00 - 18:45 Танцова шоу програма "Да обиколим Света" - балет Електра

18:00 - 18:45 Концерт на Бургас Биг Бенд с диригент Анастас Камиларов

19:00 - 19:30 "Бързи ръце" - Състезание за най-бързо чистене на риба и други кулинарни умения

19:30 - 20:45 Концерт на група KARE

21:00 - 22:00 Концерт на Орлин Павлов

22:00 - 23:30 Фестивално лятно кино представя: "Живи легенди" - България, реж. Ники Илиев, в ролите: Яна Маринова, Орлин Павлов, Саня Борисова и др.

 

21:00 часа

BGz live @ BARABAR

 

22:30 часа

House Party - Dj Guess HU

Beach Bar Caribe

 

23:00 часа

DJ Maximillian & DJ Pokera

Fabric club

 

23:30 часа

Danny Slim

SAXA Beach

 

 

13 септември /неделя/

 

От 8:00 до 20:00 часа

Централен плаж, открит фитнес до р-т "Нептун"

Национален турнир с чуждестранно участие по уличен баскетбол по лицензираната система на ФИБА Европа

 

От 8:00 до 14:00 часа

Приморски парк, сцената зад х-л "Приморец"

Бургас Рън 2020

 

От 9:00 до 15:00 часа

Спортна зала "Младост"

Традиционен турнир по хандбал за мъже "Тодор Хънков"

 

Oт 10:00 до 20:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията", ет. 0

Изложба "ЗА - РИБЯВАЩО. Най-красивите екзотични риби на планетата"

 

От 10:00 до 20:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Христо Фотев", ет. 0

"Snake house"

Изложба на отровни змии

 

От 10:00 до 17:30 часа

БХГ "Дружество на художниците"

НАЦИОНАЛНА ИЗЛОЖБА "ПРИЯТЕЛИ НА МОРЕТО" ЗА СЪВРЕМЕННО БЪЛГАРСКО ИЗКУСТВО - ЖИВОПИС, ГРАФИКА, СКУЛПТУРА

 

От 10:00 до 19:00 часа

Природонаучен музей, ул. "Фотинов" 30

Представяне на подводния свят на Черно море

 

От 10:00 до 20:00ч.

Експозиционен център "Флора"

The Handmade Market Burgas

 

От 11:00 до 23:00 часа

Приморски парк до Експозиционен център "Флора"

Фестивал на Рибата и Виното

Георги Мамалев

Йорданка Христова

 

19:30 часа

Читалище "Ангел Димитров 1929" - кв. Сарафово

Етно-концерт "Музикални прозрения в Сарафово"

С участието на "Основно Ветрове" - музикален проект съставен от едни от най-видните експериментатори с български и международен фолклор

Програма за съфинансиране на Културни проекти

 

19:30 часа

КЦ "Морско казино", Открита сцена Охлюва

Премиера на късометражен филм "Да се завърнеш в Бургас"

Автор Артен Глущук

Програма за съфинансиране на Културни проекти

 

Фестивал на Рибата и Виното

Приморски парк до Експозиционен център "Флора"

11:00 - 12:00 Куклен театър "Като готвачите", спектакъл на Държавен куклен театър Варна

12:00 - 13:30 Конкурс за най-добра Рибена чорба на Бургас

13:30 - 14:15 Кулинарна демонстрация на Шеф Валентин Иванов - кулинарен консултант

14:30 - 15:15 Кулинарна демонстрация на Шеф Станислав Райчев - победител в Мастършеф

15:30 - 16:00 Венци от Тутурутка готви за вас!

16:00 - 16:30 Танцов концерт с участието на ТШ "Калиопе денс", ТФ "Крис" и вокални изпълнители

16:30 - 17:00 Зумба с Мария - танцова демонстрация

17:00 - 18:00 Фолклорна програма с участието на Танцов състав "Златен пламък", Танцов клуб "Медно котле", Танцов клуб "На Хорото", Школа по български и гръцки танци, ТШ "Вая"

18:00 - 18:30 Стари градски песни с Вокална група "Ретро Бургас"

18:30 - 19:00 Извънредно положение: Венци Куцаров /Тутурутка/ - хумористично шоу

19:00 - 20:00 Морски игри - забавни състезания за цялото семейство

20:00 - 21:00 Георги Мамалев - музикално и хумористично представление

21:00 - 22:00 Концерт на Йорданка Христова

 

23:00 часа

Shisha Master Night

Fabric club

 

Използвайте за ориентация интерактивната карта с всички включени точки и събития за БГ уикенда в Бургас - http://u.osmfr.org/m/472439/.

✔ Хотел "Аква" - Бургас Hotel AQUA Burgas с промо цена от 100 лв на вечер за двойна стая със закуска и ползване на всички услуги от Спортен център Аква.

✔ Хотел "Сити" City Hotel при резервация на две и повече нощувки 10% отстъпка и допълнително 15% в ресторанта с безплатна напитка.

✔ Хотел "Булаир" при резервация на минимум две нощувки предоставят 10% отстъпка от цената.

✔ Хотел "Свети Илия" с промо цена от 60 лв на вечер, с включена закуска, паркинг и интернет.

✔Хотел "Авеню" промо цени от 65 лв за двойна стая "Стандарт" и 80 лв за двойна стая "Делукс", със закуска и ползване на фитнес център. Промокод при резервация "ПРОМО УИКЕНД АВЕНЮ".