Вторник, 26 Яну 2021

Несебър Спорт

Силно начало на сезона за несебърските ветроходци

01.07.2020 13:31

Българската федерация по ветроходство започна състезателния сезон с регата „Русалка“, 13-14 юни в Балчик за класовете "Лазер" и регата „Черноморец“, 26-28 юни в Бургас за детските и два от олимпийските класове.

Спортистите на Общински ветроходен клуб "Несебър-2000" Диана Маркова и Даниел Йорданов" завоюваха златните отличия в клас "Лазер 4.7" и на двата форума - при девойките и при младежите, и застанаха на чело в националната ранглиста.

Златни медали в Несебър донесоха екипажът Мартин Геров - Ан-Никол Кънева в младежкия клас 420 и Анастас Петров в олимпийския клас "Фин".

В най-масовия детски клас - "Оптимист", Божидара Бозовайска спечели бронзов медал при момичетата старша възраст.

Добри постижения направиха Александър Вангелов - V място в общото класиране, Димитър Бозовайски - ІV място при момчетата младша възраст и Рози Кънева - V място при момичета старша възраст. Мартин Митев водеше надпреварата в първите гонки, но на финала на състезанието остана осми. Владимир Пинков е 12-ти