Сряда, 24 Юни 2026
    
Средец

Задържаха мъж, ограбвал с месеци изоставено болнично отделение в Средец

  24.06.2026 09:33  
Задържаха мъж, ограбвал с месеци изоставено болнично отделение в Средец

Полицията в Средец разкри серия кражби от нефункциониращ корпус на болнично заведение, след като задържа 34-годишен местен жител, за когото е установено, че в продължение на повече от месец е изнасял имущество от сградата.

Разследването започнало след сигнал за кражба на ПДЧ-плоскости и дървена врата от сградата на бившето Вътрешно отделение към болницата в Средец, разположено на улица „Тодор Николов“.

В резултат на полицейските действия служители на Районно управление – Средец установили извършителя, като станало ясно, че за периода от 20 май досега мъжът е откраднал общо 18 алуминиеви врати и 12 алуминиеви каси за врати от същия корпус.

Задържаният е направил пълни самопризнания, като доброволно е предал част от откраднатите вещи, сред които 12 брави и дръжки, както и инструментите, използвани при извършване на кражбите.

При извършения оглед служителите на реда открили последно откраднатите ПДЧ-плоскости и дървената врата, захвърлени на около 70 метра от сградата на лечебното заведение.

Работата по случая продължава.