Площад „Атанас Сиреков“ в Бургас ще се превърне в сцена на уличен театър и морско настроение в деня на втория етап от Джиро д’Италия. На 9 май от 11:30 ч. любимият спектакъл „Бургаски гларуси“ на Държавния куклен театър ще зарадва жителите и гостите на града.
В центъра на събитието ще бъдат добре познатите герои - Цура, Руска, Вели, Виктор и Пухи, които заедно със своя водач, спасителя Шамандур Паламудов, ще създадат атмосфера, характерна за бургаския дух и хумор.
Инициативата е част от съпътстващата програма около провеждането на световната колоездачна надпревара, която за първи път стартира от България.
Събитието е и част от инициативите в подкрепа на кандидатурата на града за Европейска столица на културата 2032.

