Петък, 12 Юли 2024

Спорт

Драматични полуфинали за бургаските волейболни отбори

12.04.2024 10:32

Към финала. Четвъртите срещи може да се окажат решаващи за „Дея спорт“ и „Нефтохимик“

Георги РУСИНОВ

Истинска драма се разиграва в полуфиналните плейофи в Супер Волей с участието на двата бургаски отбора – „Дея спорт“ и „Нефтохимик“. И двата тима имат шанс да се класират на финал и четвъртите срещи може да се окажат решаващи за това.

В мач номер 3 от серията „Дея“ успя да обърне ЦСКА от 1:2 до 3:2 гейма пред бургаска публика, повеждайки в серията с 2:1 победи. Играе се до три победи от пет мача, така че следващата среща в София може да се окаже решаваща за това дали ще има бургаски финалист за титлата.

След като отстъпиха в първия гейм с 13:25, бургазлии се върнаха в следващия с 26:24. Столичани обаче отново взеха превес в третия, спечелвайки го с 27:29. Следващите два гейма „Дея“ заигра категорично и постигна обрат – 25:20 и 15:11.

Най-резултатни за бургазлии бяха Валентин Братоев и Лукас Мадалоз с по 19 точки. Николай Учиков записа 14.

Следващата среща е днес от 19:00 часа и ще се играе в столичната зала „Христо Ботев“. Може да се гледа и пряко в ефира на Макс спорт 2.

И ако „Дея спорт“ води в серията с ЦСКА с 2:1 победи, то другият бургаски отбор „Нефтохимик“ засега отстъпва с 1:2 от другия столичен гранд – „Левски“.

Бургазлии отстъпиха с 3:1 пред съперника си в третия полуфинален плейоф между двата отбора, изигран в зала „Левски София“.

„Левски“ взе първия гейм с 27:25, но „Нефтохимик“ успя да изравни във втория – 22:25. Последвалите два гейма обаче бяха спечелени от столичани – 25:18 и 25:20.

Най-много точки за бургазлии записа Розалин Пенчев – 19, а с 12 се отчете Иван Раич. 10 точки добави Георги Петров.

Четвъртият мач е тази събота от 19:00 часа в зала „Младост“ в морския град, където „Нефтохимик“ трябва да гони задължителна победа, ако иска да запази шанс за класиране на финал.