Петък, 02 Фев 2024
    
Любопитно

Бурята „Киарън” удари Европа, има жертви в Италия

  03.11.2023 07:39  
Бурята „Киарън” удари Европа, има жертви в Италия

Жестоката буря „Киарън“ отне живота на най-малко трима души в централната италианска област Тоскана, съобщиха местните власти, цитирани от ДПА.

Ръководителят на местната власт в Тоскана Еудженио Джани каза, че двама души са загинали в община Монтемурло, на около 25 километра северозападно от Флоренция, където е преляла река. Трети човек загина в Розиняно на тосканското крайбрежие.

„Никога не сме регистрирали толкова много дъжд за толкова кратък период“, посочи Джани в социалната медийна платформа „Екс“, (бивш „Туитър“).

Прогнозата е, че дъждът и силните ветрове ще се придвижат към южните райони на Италия, съобщи националната служба за гражданска защита.

В североизточната част на страната е в сила червен код – най-високото ниво на предупреждение в, докато в останалата част от Апенините са в сила по-ниски нива – жълт и оранжев код, включително в цяла Тоскана.    


Анкета

Мнения

ИЗБОРИ 2023 Мнения
Важно обръщение на Николай Димитров преди балотажа в Несебър
  03.11.2023 10:29      

Скъпи приятели и съграждани, Изборите са само ден, след който трябва отново да можем да с