Четвъртък, 29 Юни 2023

Спорт

„Нефтохимик“ и „Дея“ завършиха успешно сезона, ясни са съперниците им за четвъртфинала

30.03.2023 16:01
  НВЛ

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) завършиха успешно редовния сезон в efbet Супер Волей. Вицешампионите записаха 18-а победа, след като се наложиха над Черно море с 3:1 (25:22, 25:11, 22:25, 25:13) в мач от 22-и кръг, изигран в зала "Младост" в морския град.

Воденият от Атанас Петров тим е безаапелационен лидер с 54 точки (18 победи, 4 загуби), "моряците" са девети с 15 точки (6 победи, 16 загуби).

Двамата треньори дадоха възможност за изява на повечето си състезатели.

Бургазлии тръгнаха ударно (4:0) в срещата, след което бяха почти настигнати от съперника. Нефтохимик отново се откъсна и продължи да доминира, като удържа положението до 14:11. Варненци реализираха серия, оставайки отново близо до съперника. В ключовите моменти ситуацията се повтори, но вицешампионите спечелиха гейма след 25:22.

Във втория гейм момчетата на Атанас Петров бяха пълен хегемон и без проблем увеличиха аванса си.

В третия гейм играта бе равностойна до 9:9, но момчетата на Пламен Христов поеха инициативата и поведоха за първи път в мача. До края те не изпуснаха инициативата, и въпреки съпротивата на домакините, затвориха гейма в своя полза.

Решителната четвърта част бе изцяло под доминацията на Нефтохимик, който остави съперника на 13 точки, и се поздрави с успеха.

Най-резултатни бяха Калоян Балабанов, Матей Михайлович и Красимир Георгиев - с по 15 точки (2 блокади) (1 ас) (1 ас, 5 блокади). За съперника Симеон Димитров се отчете с 13 точки.

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха пета поредна и общо 16-а победа в efbet Супер Волей. Воденият от Франческо Кадеду тим обърна и се наложи над Пирин (Разлог) с 3:1 (23:25, 25:11, 29:27, 25:9) в двубой от последния 22-и кръг, изигран в зала "Младост".

Бургазлии оформиха четворката в таблицата, като имат 48 точки (16 победи, 6 загуби), разложани са осми с 23 точки (7 победи, 15 загуби).

Двубоят стартира с преднина за гостите, след което играта продължи равностойно. Момчетата на Франческо Кадеду поеха инициативата, но я изпуснаха след 21:19 и интригата се завърза.

Впоследствие домакините тръгнаха ударно с 6:1, след което диктуваха напълно положението и оставиха противника на едва 11 точки. В третия гейм играта бе доста оспорвана, лидерството се разменяше, но след пет геймбола Дея наложи волята си (29:27).

Решителната четвърта част стартира идентично на втората, но бургазлии бяха доста по-категорични и не допуснаха особена съпротива.

Най-резултатен бе Стефан Чавдаров със 17 точки (3 аса, 4 блокади), по 14 точки записаха Николай Учиков (1 ас) и Валентин Братоев (1 ас, 2 блокади). За съперника Дейвид Кръстев се отчете с 12 точки (1 ас).