Вторник, 07 Фев 2023

Спорт

Дея спорт победи Лозана и се доближава до осминафинал

08.11.2022 20:58

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) се доближиха до 1/8-финал в Купата на претендентите. Воденият от Венцислав Симеонов тим победи швейцарския Лозана с 3:1 (27:25, 25:12, 19:25, 25:17) в първия мач от 1/16-финалите на третата по сила европейска надпревара, изигран в зала "Младост" в Бургас.

Така в реванша родните представители ще трябва да спечелят два гейма, за да продължат напред, към 1/8-финалите в турнира, пише bgvolleyball.com. Двубоят ще се изиграе на 16 ноември (сряда), от 19:00 ч. б.в.

Стартов състав:

Дея: Георги Братоев, Николай Учиков, Валентин Братоев, Стефан Чавдаров, Стефано Патриарка, Самуил Вълчинов, Мартин Иванов - либеро (Денис Чавдаров).

Двата отбора тръгнаха равностойно (5:5), след което гостите постепенно се откъснаха. Швейцарският тим остана стабилен, въпреки че на моменти родните представители оставаха на точка от противника, благодарение на сервиса на Валентин Братоев. След 20:22 Дея набра инерция и се "залепи" за противника. Играта продължи точка за точка. Лозана имаше два геймбола, началният удар обаче отново бе ключов.

Във втората част бургазлии диктуваха изцяло положението и поведоха в мача с 2:0 гейма.

Третата част стартира равностойно отначало, но след седмата точка волейболистите на Арно Йосеранд поеха инициативата. До края те бяха доминиращи и намалиха пасива си на 1:2 гейма.

В решителния четвърти гейм Дея бе водещ от самото начало, след което за кратко резултатът бе изравнен. Момчетата на Венцислав Симеонов продължиха още по-мотивирано и до края не срещнаха проблеми. Така Дея записа чист успех.

Евродепутатът Илхан Кючюк:  България  и Македония се познават твърде малко
  26.07.2022 15:22

Ние трябва да обясним в стратегическа план тезата, че имаме обща история и общо минало и