Петък, 02 Дек 2022
    
Поморие

Поморие за пореден път бе център на леката атлетика

  26.09.2022 15:34  
Поморие за пореден път бе център на леката атлетика

На 24.09.2022 г. в Поморие се проведе първият шосеен пробег за деца, юноши и девойки. Надпреварата събра над 60 атлети, представители на 13 спортни клуба от цялата страна: Бургас, Варна, Поморие, Несебър, Нова Загора, Карнобат, Ямбол, Пазарджик, Ботевград и София.

Три месеца след като бе домакин на Четвъртото издание на „Поморие рън – 2022“, градът отново събра в центъра си бегачи, популяризирайки леката атлетика сред младите хора. Организатор на спортното събитие бе Община Поморие, със съдействието на Българската федерация по лека атлетика и СК „Атлет 2004” – гр. Поморие.

Старт – финалът бе даден в началото на пешеходната зона, на пл. „Св. Св. Кирил и Методий”, като в надпреварата взеха участие атлети в 5 възрастови групи с определена дистанция, както следва:

Момчета и момичета под 14 години – 444 м
Момчета и момичета под 16 години – 884 м
Юноши под 18 години – 1326 м

Европейският шампион от Хелзинги на 400 м за хора с увреждания – Стоян Снежанов от СК „Атлет 2004” – гр. Поморие също взе участие в състезанието.

Най-успешно представилите се състезатели бяха наградени от: Аделина Чолева – главен експерт „Младежки дейности и спорт”; Георги Вражев – заместник – председател на Общински съвет – Поморие; Георги Петров – майстор на спорта Лека атлетика – десетобой; Тодор Тодоров – дългогодишен състезател по лека атлетика – средни и дълги бягания, кросови дисциплини; Антон Бонов – представител на БФЛА и Александър Андонов – председател и треньор СК „Атлет 2004” – Поморие.

Всички победители получиха купи, медали и предметни награди – спортни сакове „Красико”.

Резултати от „Първи шосеен пробег Поморие – 2022“

Момчета под 14 години – 444 м:

Николай Йорданов (Евър Варна) 1:21.1
Кирчо Хрелков (Атлет 2004 – Поморие) 1:25.0
Никола Илчев (Атлет Карнобат)  1:27.0
Борис Цветков (Бургас 98)  1:29.0
Христо Пашов (Евър Варна)  1:32.0
Цаетомир Христов (Несебър1971) 1:34.0
Атанас Найденов (Атлет 2004 – Поморие)  1:39.0
Самуйл Денев (Атлет Карнобат) 1:40.0
Марин Манолов (Атлет 2004 – Поморие) 1:44.2
Данчо Рибов (Атлет 2004 – Поморие)  1:53.0
Пламен Снежанов (Атлет 2004 – Поморие) 2:00.0

Момичета под 14 години – 444 м:

Стефания Любенова (Евър – Варна) 1:20.0
Даниела Гърнева (Маратонец – Бургас) 1:28.5
Паолина Димитрова (Хебър – Пазарджик) 1:31.0
Лилия Гюрова (Атлет 2004 – Поморие) 1:33.0
Станимира Желева 1:33.1
Елица Атанасова (Атлет 2004 – Поморие) 1:35.0
Стефани Тракалянова (Несебър1971) 1:36.9
Емилия Асенова (Хебър Пз) 1:37.5
Виолета Карчева (Бургас 98)   1:40.2
Николета Караколева (Европул Бс) 1:42.2
Никол Кукуринкова (Бургас 98) 1:43.5
Анна Колева (Несебър1971) 1:43.6
Мариета Ненчева (Хебър Пз) 1:45.4
Ани Иванова (Загорец) 1:49.1
Мария Павлова (Вая Бс) 1:51.1
Демислава Царева (Вая Бс) 1:52.9
Теодора Желязкова (Вая Бс) 1:55.22
Асения Димитрова (Несебър1971) 2:01.9
Цветомира Бончева (Хебър Пз) 2:08.9

Юноши под 16 години – 884 м:

Йордан Грудев (Радио 999 – Ямбол)   2:45.8
Камен Колев (Маратонец – Бургас)   2:46.8
Димитър Христов (Бургас 98) 2:48.2
Цветомир Митев(Хебър Пз) 2:52.9
Емануил Петков (Орхание Ботевград)  3:00.6
Кристиян Зарков (Маратонец Бургас) 3:00.8
Радослав Ченешев (Атлет Карнобат) 3:08.4
Петър Грозев (Бургас 98)  3:09.5
Диян Пенев (Маратонец Бургас)  3:11.8

Девойки под 16 години – 884 м:

Белослава Савова (Евър – Варна)  3:15.0
Преслава Тодорова (Радио 999 – Ямбол)  3:17.1
Елизабет Дойчинова (Евър – Варна)  3:20.9
Виктория Стоянова (Атлет Карнобат)  3:31.3
Симона Янева (Европул Бс) 3:32.6
Маргарита Марчева (Атлет Карнобат) 3:34.0
Ивана Бонова (Юнивърсъл София) 3:37.8
Моника Димитрова (Европул Бс) 4:12.4
Кристина Стефанова (Европул Бс)   4:14.0
Валентина Димова (Европул Бс)  4:26.0

Юноши под 18 години – 1326 м:

Мартин Атанасов (Евър – Варна)  4:03.5
Константин Колев (Атлет 2004 – Поморие)  4:10.9
Мартин Чекански (Юниверсал – София)  4:15.6
Даниел Найденов (Радио 999 – Ямбол)  4:26.8


Анкета

Мнения

Бургас Мнения