Сряда, 27 Апр 2022

Спорт

„Черноморец“ победи „Розова долина“ в шестголов трилър

26.01.2022 17:04

„Черноморец“ постигна първа победа в контролите от предсезонната си подготовка. На собствения си стадион „акулите“ се наложиха с 4:2 над „Розова долина“, пише kotasport.com. Двубоят започна вихрено за гостите, които след по-малко от минута игра поведоха с 1:0.

Отговорът на „Черноморец“ бе светкавичен и в 5-ата минута резултатът бе изравнен. Слави Шопов вкара изключително красиво попадение, като с удар от 25 метра намери долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

Само 180 секунди по-късно „акулите“ стигнаха до пълен обрат. Антон Узунов получи на чиста позиция и не сгреши за 2:1.

В 23-ата минута „розите“ се възползваха от грешка при изнасянето на домакините и възстановиха равенството – 2:2.

В последната минута на полувремето бургазлии отново поведоха. Милен Танев „копира“ попадението на Слави Шопов за 3:2.

През втората част темпото на игра видимо падна, като за това допринесоха и многото смени. Все пак „Черноморец“ стигна до нов гол в 70-ата. Александър Димитров бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и прати топката в опразнената врата за 4:2.

В 82-рата минута Димитров можеше да вкара още веднъж, но от чиста позиция в наказателното поле нацели дясната греда.