Петък, 05 Фев 2021

Спорт

Нова победа за баскетболния Несебър

06.11.2020 11:16

Баскетболен клуб „Несебър“ записа втора победа в мач от „А“ група на Българската баскетболна лига.

В среща от Южния регион, изиграна в Хасково, тимът на Стойчо Кукучев се наложи  над „Перущица“ с 95:82. Баскетболистите на Несебър имаха предимство най-вече в подкошието, където реализираха и повечето от точките в мача.

След този успех Несебър е с баланс 2-1, докато за съперника му поражението бе второ от три срещи.

Символичният домакин – „Перущица“, поведе с 27:22 след десет минути игра. На почивката резултатът бе 48:44 в негова полза.

Малко след началото на второто полувреме „Несебър“ дръпна с двуцифрена преднина, а преди решителната четвърт водеше с 6 точки. Момчетата на Стойчо Кукучев така и не позволиха разликата да падне и след силна серия в края спечелиха убедително.

За победителите от Несебър най-много точки - 29, 9 борби и 5 асистенции донесе Димитър Найденов. Стоян Милчев се отчете с 26 точки, 6 борби и 5 асистенции, а по 14 точки реализираха Ростислав Алексов (9 борби) и Даниел Димитров (15 борби и 8 асистенции).

За „Перущица“ Петър Изевков бе най-резултатен с 22 точки и 8 борби, Стоян Итов записа 20 точки и 8 борби, а Станислав Тенов има 15 точки и 9 борби.

След този двубой „Несебър“ е на второ място във временното класиране с 5 точки и баланс две победи и една загуба. Лидер в групата с 8 точки е „Ямбол 2“

Ще отидете ли да гласувате по време на пандемия?