Петък, 03 Юли 2026
    
Крими

Седем сезонни работници са сред задържаните при акция срещу райския газ в Созопол

  03.07.2026 11:05  


Разследващите разкриват все повече подробности около специализираната полицейска операция в Созопол, при която бяха задържани седем души и беше иззето рекордно количество райски газ.

По първоначални данни арестуваните са част от организирана мрежа за разпространение на райски газ в курортите по Южното Черноморие. Всички са сезонни работници от различни населени места в страната, като всеки е имал конкретна роля в схемата – от получаването и транспортирането на пратката до нейното разпределение към различни увеселителни заведения.

Акцията е проведена около 17:00 часа на паркинга на голям търговски обект в Созопол, непосредствено след доставката на палет с райски газ. Малко след разтоварването на място пристигнали три леки автомобила, с които е трябвало да бъде разпределено количеството.

Иззеха 440 кг райски газ при спецакция в Созопол

При полицейската проверка е установено, че палетът съдържа 80 кутии с петкилограмови флакони. Общото количество на иззетия райски газ е около 440 килограма – една от най-големите подобни пратки, задържани до момента по Южното Черноморие.

По случая се извършват активни процесуално-следствени действия. Разследващите работят по установяване на цялата организация, каналите за доставка и крайните получатели на веществото. Предстои да бъде преценено и повдигането на обвинения на задържаните.