Неделя, 18 Яну 2026
    
Бургас

Родители: Детска площадка в Борисовата градина е в окаяно състояние

  18.10.2025 15:49  
Родители: Детска площадка в Борисовата градина е в окаяно състояние

Георги РУСИНОВ

 

Родители алармират за лошото състояние на детската площадка в Борисовата градина в Бургас. Според подадения сигнал до Общински съвет – Бургас, съоръженията и настилката на площадката са видимо износени и не са поддържани от дълго време.

„Каучуковата настилка е износена, а на места липсва, което създава реален риск за безопасността на децата при игра. Някои от уредите са амортизирани и очевидно се нуждаят от ремонт или подмяна. Освен това, територията е осеяна с листа и отпадъци, което подсказва липса на редовно почистване“, се посочва в писмото.

Родители призовават общината да предприеме спешни мерки за ремонт и обновяване на детската площадка, за да се осигури безопасна и приятна среда за най-малките.


Анкета

Мнения

Бургас Мнения
Директорът на СУ „Петко Росен“: Идеята за училище без телефони е разумна, но трудна за изпълнение на този етап
  18.10.2025 14:24      

Георги РУСИНОВ   Предстои въвеждането на пълна забрана за ползване на мобилн