Петък, 22 Авг 2025
    
Крими

ДНК експертиза доказва, че Бургазлиев е направил дръг теста, преквалифицират обвинението му

  22.08.2025 16:57  
ДНК експертиза доказва, че Бургазлиев е направил дръг теста, преквалифицират обвинението му

Георги РУСИНОВ

 

„Тежките престъпления няма да бъдат толерирани.“ С тези думи Христо Колев от Бургаската окръжна прокуратура категорично заяви, че обвинението ще настоява за най-тежката мярка „задържане под стража“ за 20-годишния Никола Бургазлиев, който помете с електрическо АТВ петима души в Слънчев бряг.

Колев уточни, че още от началото на случая позицията на прокуратурата е била категорична – домашният арест не е адекватна мярка. Искането за постоянно задържане е било внесено в Районния съд в Несебър, но не е уважено.

„Незабавно и навреме то бе протестирано“, подчерта прокурорът.

По думите му, за да се разсеят всички съмнения около проведените тестове, незабавно са били взети проби от кръв и урина на Бургазлиев. Те вече са изпратени във Военномедицинска академия, а резултатите се очакват. Паралелно е назначена и ДНК експертиза, която категорично е установила, че именно обвиняемият е дал теста за наркотици в полицията в Несебър – резултатът е отрицателен.

„Именно защото често се наблюдават фалшиви положителни или отрицателни резултати, беше разпоредено веднага да се вземат кръв и урина. Така няма да остане и най-малко съмнение по този въпрос“, посочи Христо Колев.

Той допълни, че в момента на повдигане на обвинението делото е било в начален етап и са били налице единствено данни за причинени средни телесни повреди. Днес обаче прокуратурата внесе нови доказателства в съда, които сочат за много по-тежки последствия за пострадалите.

„Минимумът е причиняване на тежка телесна повреда. Ако жената, изпаднала в мозъчна смърт, почине, обвинението ще бъде преквалифицирано в причиняване на смърт в особено тежък случай. Законът предвижда наказание от 15 до 20 години лишаване от свобода“, заяви Христо Колев.


Анкета

Мнения

Мнения Общество
Д-р Светослав Тодоров, заместник-директор на УМБАЛ–Бургас: Не на публичното унищожаване на съсловието!
  20.08.2025 15:40      

След трагичния инцидент в Несебър, в който дете почина след падане при парасейлинг и последв