Индивидуалните резултати на зрелостниците от матурите се очаква да бъдат обявени днес, около 10:00 ч., съобщи БТА, цитираща МОН.
В сряда (11 юни), се предвижда анализ на обобщените резултати от матурите в 12-и клас да бъде представен от образователното ведомство.
На 21 май близо зрелостници се явиха на държавния зрелостен изпит по български език и литература (БЕЛ).
Тогава учениците избираха да пишат между интерпретативно съчинение на тема "Разум и чувства" върху повестта "Крадецът на праскови" на Емилиян Станев и есе по темата "Животът - колело или стълба".
На 23 май се състояха държавните зрелостни изпити по профилиращ предмет и по професионална квалификация.
Държавните зрелостни изпити по профилиращ предмет се състояха едновременно по 30 учебни предмета, в т.ч. различните нива на чужди езици.