НИКОЛАЙ ПАРАШКЕВОВ
Апелативната прокуратура в Бургас поиска изменение на мярката на 91-годишния мъж, който преди известно време застреля зет си в местността „Лахана“.
Задържаният в момента е с мярка за неотклонение „домашен арест“, а от държавното обвинение настояват тя да бъде изменена в „задържане под стража“.
„Прокуратурата протестира това решение на първоинстанционния съд, тъй като счита, че е налице деец с висока обществена опасност. Това се извежда от фактите за самото извършено престъпление и престъпния резултат“, заяви апелативният прокурор Валентина Маджарова пред журналисти за мотивите на държавното обвинение.
„Не ме учуди първоначалното решение на съда. В крайна сметка „домашен арест“ е втората по степен на процесуална принуда мярка за неотклонение. Сега въпросът е какво ще покажат доказателствата“, добави тя за първоначалното решение на Окръжния съд в Бургас.
Делото бе насрочено за 11:00 ч., но обвиняемият не успя да се яви навреме, а процесът бе отложен за по-късно днес.