Вторник, 15 Юли 2025
    
Любопитно

Дъжд и гръмотевици удрят тези места до часове

  27.05.2025 07:52  
Дъжд и гръмотевици удрят тези места до часове

Времето в оставащите дни на май ще е неустойчиво и често променливо. Облачността ще е с разкъсвания и повече слънце преди обяд. В хода на деня обаче ще има валежи по планините, в Северна и в Западна България.
 
На повечето места ще са кратки, с гръмотевици. По-интензивни и продължителни ще са процесите в Стара планина, Предбалкана и западните и централните части на Дунавската равнина. Край морето облачността ще е променлива с локални валежи през втората половина на деня. Дневни температури – между 18 и 23 градуса, но в комбинация с осезаеми северозападни ветрове.

В сряда променливият ритъм на времето ще се запази. Отново с динамична облачност до обяд и с локални по характер гръмотевични валежи следобед и вечерта – на повече места в Южна и Източна България. В четвъртък и петък ще премине по-съществено смущение, с което се очакват валежи в четвъртък в западната половина на страната, в петък – почти навсякъде.
 
Почивните дни около Деня на детето ще са по-спокойни – валежите ще са на по-малко места и сравнително по-незначителни като количества. Температурите с леки регионални колебания ще се движат в интервала 18-23 градуса.


Анкета

„Коя е песента ви фаворит в „Бургас и морето“ тази година?“


Резултати

Мнения

Бургас Мнения
Валери Еличов: Разочаровани сме всички, изведнъж дойде всичко това
  14.07.2025 15:02      

Магдалена Динева   Актьорът Валери Еличов, дългогодишен член на трупата на Д