Спорт

„Дея спорт“ загуби първия мач от полуфиналната серия срещу ЦСКА

04.04.2024 10:56

Георги РУСИНОВ

„Дея спорт“ загуби първия мач от полуфиналната серия срещу ЦСКА. Бургазлии отстъпиха с 2:3 в мач срещу софиянци (23:25, 27:25, 21:25, 25:18, 12:15), изигран в зала „Младост“ в Бургас.

Треньорът на „Дея спорт“ Франческо Кадеду не разчита на Николай Николов, а колегата му Александър Попов бе без Александър Симеонов.

Срещата бе изпълнена с обрати, които се превърнаха в истинско зрелище за зрителите по трибуните и тези пред екраните. „Дея“ загуби първия гейм с 23:25, но взе втория с 27:25. Последва нов успех за ЦСКА 21:25 в третия гейм, за да се стигне до 2:2 в четвъртия с категорична игра на бургазлии с 25:18.

В тайбрека обаче и то в момент, когато бяха толкова близа да се върнат, играчите на Кадеду отстъпиха пред тези на Попов. Така ЦСКА спечели много важната първа среща от серията и то като гост в Бургас.

Най-резултатен бе Страхиня Бързакович от ЦСКА с 20 точки, 17 точки добави Тодор Вълчев. С 14 точки се отчете Стойко Ненчев. За „Дея спорт“ над всички бе Лукас Мадалоз с 29 точки, с 14 точки приключи Валентин Братоев.

Следващият мач между двата отбора е тази събота – 6 април. Той ще се играе в зала „Христо Ботев“ в София. В елиминационната фаза се играе до три победи от пет мача.

Мнения Общество
Пеевски отговори на Петков: Той е като един пудел, който ще драска по вратата на Борисов в Банкя
  26.04.2024 11:46

Председателят на ДПС Делян Пеевски отговори на Кирил Петков. По-рано Петков заяви,