Вторник, 18 Апр 2023

Спорт

Дея победи Левски в контрола преди Купата на България

16.01.2023 14:02

Отборът на "Дея Спорт" успя да победи "Левски" насред София в контролен мач, дни преди 1/4 финалите за Купата на България при волейболистите.

Съперник на нашите ще бъде столичният гранд ЦСКА.

Успехът срещу "сините" дойде с 3:1 гейма. В отделните части 25:18, 25:21, 21:25, 25:16.

Воденият от новия наставник Франческо Кадеду бургаския тим беше убедителен в тази проверка и доказа, че потенциалът на тази селекция наистина е голям.

На финалния турнир за Купата на България, който ще се проведе от петък до неделя в Пазарджик, ще участват осемте най-добри отбора в Супер Волей от есенния полусезон.

Съперник на "Дея Спорт" на четвъртфинала е ЦСКА. Двубоят е в петък от 12:30 часа. Победителят ще срещне в следващата фаза "Монтана" или "Берое".

Другият бургаски отбор - "Нефтохимик 2010", ще играе срещу "Левски" за място на полуфинал.

Всички мачове в зала "Васил Левски" в Пазарджик от четвъртфиналите в петък, полуфиналите в събота и големия финал, който ще определи носителят на трофея за 2023 година в неделя, ще се излъчват пряко в ефира на спортната телевизия b1b.box.

Милева:Мигрантите по границата ни с Турция - 5 пъти повече в сравнение с 2021
  16.01.2023 15:12

През 2022 г. има петкратно увеличение на незаконната миграция по българо-турската граница в сравн