„Черноморец“ стартира сезона с визита в Димитровград

06.08.2021 16:46

„Акулите“ приключиха успешно подготовката си

Георги РУСИНОВ

Сезонът в Югоизточна Трета лига стартира тази събота. В първия кръг футболистите на „Черноморец“ ще се изправят като гости срещу новака „Димитровград“ 1947. „Акулите“ направиха много силен сезон миналата година и бяха на крачка от класирането. След кадрови промени в УС на клуба обаче бе взето решение бургаският клуб да се фокусира върху развитието на талантите от школата. Така се очаква до няколко години „Черноморец“ да има силно ядро от собствени играчи, с които да атакува по-високите футболни ешелони.

Засега обаче момчетата на треньорският тандем Нено Ненов и Росен Кавръков се представят повече от успешно. „Черноморец“ завърши подготовката си за сезона с две победи – над „Ямбол“ и „Зайчар“.

В мача с ямболии, който се игра на помощното игрище на комплекс „Черноморец“, „акулите“ стигнаха до успех с 2:1. Гостите успяха да открият резултата в 4-ата минута на срещата с много красив гол. В 30-ата обаче Милен Танев реализира дузпа, която върна бургазлии в мача. Отново той отбеляза за пълния обрат в 50-ата минута. Играчите на „Ямбол“ имаха своите шансове до края на мача, като дори удариха греда, но резултатът остана в полза на „Черноморец“.

Преди дни бургазлии проведоха двустранна игра срещу Зайчар и постигнаха убедителна победа. Срещата бе по-скоро за проверка на различните тактически формации на отбора.

За кого ще гласувате на парламентарните избори на 14 ноември?