Четвъртък, 04 Юни 2026
    
Приморско

Започна ремонтът на втория участък от пътя Приморско – Китен

  06.03.2026 15:38  
Започна ремонтът на втория участък от пътя Приморско – Китен

Започна реконструкцията и рехабилитацията на втория участък от пътя между Приморско и Китен. Ремонтните дейности обхващат отсечката от края на вече обновения участък до разклона за минералната вода и трябва да приключат до началото на летния сезон.

Паралелно със строителните работи енергийното дружество EVN ще положи 20 kV кабел за високо напрежение. Целта е да се увеличи електрическата мощност и да се подобри надеждността на електрозахранването в района.

Кметът на Приморско Иван Гайков заяви, че проектът е важен както за жителите, така и за туристическия сезон.

„Ремонтът на тази отсечка е ключов за по-добрата свързаност между Приморско и Китен. Работим така, че строителните дейности да приключат преди началото на активния летен сезон. Паралелното полагане на новия кабел от EVN също е важна стъпка за по-надеждно електрозахранване в региона“, посочи кметът.

Във връзка със строителните дейности ще бъде въведена временна организация на движението. При напредване на работата достъпът в отделни участъци може да бъде временно ограничаван с цел безопасност.