Херо разкри прелюбопитна история за него
"Черноморски фар"
Една от най-легендарните фигури на българския футбол – Божидар Искренов, наричан Радостта на народа или Гибона, или просто Гиби, представи в Бургас своята книга на живота си. В „Без обувки“ футболистът от недалечното минало разказва за случките и хората, за събитията, играчите и треньорите в тези забележителни 16 години на терена. Искренов пише за времената в „Левски“, за националния отбор, за „бягството“ си в чужбина, за завръщането си в България, където играе за „Ботев“ (Пловдив), ЦСКА, „Шумен“ и „Септември“.
Някои от най-интересните случки във футболната кариерата на Искренов са свързани с Бургас. За една от тях разказа емблематичния вратар на „Черноморец“ по онова време Любомир Шейтанов – Пинко. Точно с него на стадион „9-ти септември“ е свързана първата тежка контузия Гиби. Пинко с нескрито вълнение сподели пред аудиторията, за огромното сърце на Искренов, който никога не му се е разсърдил за злополучната ситуация. На представянето в залата в Дома на НХК освен Шейтанов присъстваха още именити футболисти и треньори от „Черноморец“ и „Нефтохимик“, сред които Димитър Димитров-Херо, Диян Петков, Милен Георгиев, Илиян Илчев. Херо в шеговит тон пък попита Гиби дали е вярно, че в периода като играч на Шумен е давал на салфетка титулярния състав на старши треньора. Тази информация на Димитров пък е била подсказана от маестро Пламен Гетов, който игра с Гибона заедно в Шумен. „Херо, ти ме уби, ама май имаше такова нещо“, отговори с усмивка в характерния си стил Гибона.
Заместник-кметовете Диана Саватева, Станимир Апостолов и председателят на постоянната комисия по спорт, деца и младежки дейстности Иван Станев уважиха Божидар Искренов от името на община Бургас, с чиято подкрепа се осъществи събитието. Модератори на срещата бяха съавтора на книгата „Без обувки“ Васил Колев и финансиста Кирил Евтимов. Не по-малко интересно беше и след нейния край. В приятна атмосфера на крайморско заведение, където се присъедини и „4-тия в света“ Златко Янков славните футболни легенди си припомниха редица случки от миналото.