Около 20:00 ч. тази вечер, в района пред магазин „Меркурий“ в посока Слънчев бряг, е възникнал сериозен пътен инцидент с участието на багер–товарач, лек автомобил „Шевролет Авео“ с украинска регистрация и лек автомобил „Тойота Ярис“ със софийска регистрация. Това съобщиха от пресцентъра на полицията.
По неустановени към момента причини се сблъскват тежката строителна машина, управлявана от 68-годишен мъж, „Шевролетът“, шофиран от 52-годишна украинска гражданка, и „Тойотата“, зад волана на която е 30-годишна българка.
След инцидента и тримата водачи са тествани за употреба на алкохол. Пробата на багериста е показала наличие на 1,67 промила. Вследствие на сблъсъка, водачката на „Шевролет Авео“ и неин спътник са транспортирани в болница. Към момента няма информация за характера на нараняванията им.
Шофьорът на багера е задържан за срок до 24 часа, а тежката машина е иззета. По случая е образувано досъдебно производство.