Иван Иванов стана шампион на сингъл при юношите на Откритото първенство на Великобритания по тенис и донесе на България първа титла от този турнир след 17 години пауза.
16-годишният българин, който е поставен под номер 6 в схемата, победи убедително на финала американеца Ронит Карки с 6:2, 6:3 за 57 минути.
Карки елиминира на полуфиналите друг българин - Александър Василев.
Единственият трофей за България на "Уимбълдън" при юношите печели Григор Димитров през 2008 година. Иванов е роден през октомври 2008-а, т.е. няколко месеца след този успех. В същата година Димитров става шампион при юношите и на Откритото първенство на САЩ.
Иванов стана шампион с шест поредни победи на турнира и то без загубен сет. Със страхотното си представяне той ще се изкачи на първо място в световната ранглиста при юношите през следващата седмица.
Източник: dariknews.bg