Вторник, 01 Юли 2025
    
Приморско

Това лято в Приморско забиват Сигнал, Акага, Д2 и други популярни изпълнители

  01.07.2025 15:07  
Това лято в Приморско забиват Сигнал, Акага, Д2 и други популярни изпълнители

Приморско – морската перла на България, отново е домакин на най-дългия и вдъхновяващ фестивал на морето – „Прим Фест“ 2025. От 4-ти юли до края на септември, този красив град ще грее с невероятна енергия, изпълнен с музика, смях и незабравими преживявания.

Програмата на „Прим Фест“’2025 е изключително богата и разнообразна. В Приморско ще забият БТР, Сигнал, Уикеда, Акага, Д2, Керана и Космонавтите, Веселин Маринов, Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени, 100 Кила, Ирина Флорин и много други популярни изпълнители.

„Prim Fest“ е повече от музика – това е празник на изкуствата, вдъхновение край морето и сцена за най-добрите български изпълнители. Приморско е подготвено да посрещне хиляди гости с обновена инфраструктура, удобства и усещане за модерна туристическа дестинация. Всички концерти са с вход свободен – подарък към жителите и гостите на града, с който споделяме лятото и емоцията на фестивала“, разказа Иван Гайков, кмет на Община Приморско.

Кулминацията на събитията ще са на Тракийското светилище Бегликташ, където от 26 юли започва VI-я летен фестивал "Опера на светилището" '25, организиран съвместно от община Приморско и Държавна опера – Бургас. За първи път тази година ще има опера на Бегликташ в 5 поредни седмици. Там ще оживеят оперите на Джузепе Верди – „Трубадур“, „Риголето“, „Аида“ и „Набуко“. Това ще бъде истинско пиршество за сетивата – величествената музика, впечатляващите декори и костюми ще потопят зрителите в свят на красота и изящество. Не пропускайте и тези уникални събития, които ще оставят трайна следа в сърцата ви, каза кметът Гайков

За това лято община Приморско си е поставила за цел и да удължи туристическия сезон и през септември. Именно тогова ще се концентрират и едни от най-значимите събития, сред които "Лъвско сърце", закриването на фестивала "Прим Фест", който тази година ще завърши с грандиозен концерт на Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени, ежегодния Офроуд събор, Кемп фестивала и много други. "Искаме да предложим на посетителите ни безброй възможности за забавление и културни преживявания, дори и след края на август," разказа още Гайков.

Приморско ви очаква с отворени обятия, за да ви подари незабравими моменти, изпълнени с музика, смях и вдъхновение. Елате и се насладете на най-дългия и вълшебен фестивал на морето!


Анкета

Мнения

Мнения
  Костадин Ангелов за д-р Миразчийски: Беше добър приятел и много коректен човек
  01.07.2025 11:15      

В днешния ден Бургас осъмна с тъжна новина, отиде си директорът на УМБАЛ -Бургас, колеги, пациент