За втора поредна година потребители и специалисти от Дневния център за пълнолетни лица с тежки множествени увреждания в Бургас се включиха в националния конкурс за творчески изяви на хора с ментални увреждания.
Домакин на събитието е град Китен, а негов организатор е сдружение „Сияйна зора“, гр. Шумен.
Бургаските участници се представиха с две изпълнения:
- “Морски танц“ в изпълнение на група за танци от потребителите: Нели Зигфридова, Гергана Янева, Станка Бобева, Весела Бояджиева, Мария Димитрова, Фатме Кирякова и Стоян Станков с ръководител Красимира Илиева - трудотерапевт. Групата за танци се подпомага и от специалисти от Дневния център – Женя Роева и Таня Милева - Антонова – рехабилитатори, Магдалена Илиева – технически сътрудник.
- „Капитан“ стихотворение от Джордж Байрон в изпълнение на потребителя Стоян Станков и с помощта на Нина Младенова – мед. сестра.
Участието на потребителите в конкурса им донесе прекрасни емоции, незабравими спомени и заслужени награди:
- Грамота и статуетка „За впечатляваща визия и сценично присъствие“ в раздел: Сценични танци.
- Приз „За скрита сила и несломимия човешки дух и творяща визия“ и статуетка „ Специална награда – Неукротимата воля на човешкия дух и силата на вдъхновението“ на Мария Димитрова – потребител
- Приз и статуетка за индивидуално изпълнение на стихотворение в категория „Рецитал“ на Стоян Станков – потребител.