Джанлоренцо Бленждини, старши треньорът на мъжкия национален отбор на България, обяви 14-те състезатели за турнира от втората седмица на Волейболната лига на нациите в Бургас от 25 до 29 юни.
Капитанът Алекс Грозданов и диагоналът Димитър Димитров отново в състава на България. Те заеха местата на Борис Начев и Денис Карягин, които бяха част от държавния тим на първия турнир от VNL в Квебек (Канада).
България излиза срещу Япония в първия си мач от домакинския турнир в "Арена Бургас" на 25 юни (сряда) от 19,30 часа. На 27 юни (петък) от 19,30 часа България излиза срещу Словения. "Лъвовете" се изправят срещу Турция на 28 юни (събота) от 19 часа. Последната среща на България от турнира в Бургас е срещу Украйна на 29 юни (неделя) от 19 часа. Билети за турнира от Волейболната лига на нациите - в мрежата на Eventim, както и на касите на "Арена Бургас" от 24 юни.
Състав на България за турнира в Бургас:
Разпределители:
Симеон Николов
Стоил Палев
Диагонали:
Венислав Антов
Димитър Димитров
Посрещачи:
Александър Николов
Аспарух Аспарухов
Георги Татаров
Мартин Атанасов
Руси Желев
Централни блокировачи:
Алекс Грозданов
Илия Петков
Красимир Георгиев
Преслав Петков
Либеро:
Мартин Божилов