Вторник, 15 Юли 2025
    
Спорт

Пак контузия извади Григор от турнир от "Големия шлем"

  27.05.2025 15:32  
Пак контузия извади Григор от турнир от \

Травма в бедрото спря българина в първия кръг в Париж

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров за пореден път трябваше да се откаже в мач от "Големия шлем".

Травма в лявото бедро в средата на втория сет го лиши от иначе почти сигурна победа в първи кръг на "Ролан Гарос" срещу американеца Етан Куин.

Гришо поведе убедително с 6:2 след два пробива, а после въпреки контузията си спечели и втория сет с 6:3.

На куц крак той опита да затвори мача, но независимо от геройските си усилия в продължение на над половин час, трябваше да приеме поражението - 2:6 и преждевременно напускане на корта.

Хасковлията е в изключително тежка поредица от отпадания поради контузии в "Големия шлем".

Тя започна миналата година на "Уимбълдън" на 1/8-финалите срещу Даниил Медведев.

Последва още по-тъжно отпадане срещу Франсис Тиафо на 1/4-финалите на US Open, а в началото на 2025-а напусна "Australian Open" отново заради контузия.

Сега го сполетя и травмата на кортовете в Париж, която ще бъде и със сериозни последици за позицията му в световната ранглиста.


Анкета

„Коя е песента ви фаворит в „Бургас и морето“ тази година?“


Резултати

Мнения

Мнения Созопол
Кметът на Зидарово: Пожарите в района може да са умишлени – бели и червени бусове са засичани край огнищата
  15.07.2025 15:30      

Магдалена Динева   Село Зидарово се оказа в центъра на тревожна поредица от