Вторник, 13 Май 2025
    
Бургас

От утре започва приемът на първокласниците в бургаските училища

  13.05.2025 13:47  
От утре започва приемът на първокласниците в бургаските училища

Община Бургас напомня на родителите на бъдещите ученици, че от утре, 14 май /сряда/ в 08.00 часа електронната система за прием в първи клас ще бъде активирана в режим за кандидатстване.

Записването и регистрирането на децата онлайн се извършва на сайта: https://www.uburgas.org/. 

Първият етап на записване в първи клас ще продължи до 18.00 часа на 27 май, а резултатите от класирането ще бъдат обявени на 3 юни в електронната система.

Родителите на приетите на първо класиране деца ще могат да ги запишат в срок от 5 до 12 юни. 

Родителите на неприетите на първо класиране деца /или такива, които не са участвали в първия етап/ могат да променят реда на желанията за второ класиране от 19 до 18.00 часа на 24 юни.

Резултатите от второ класиране ще бъдат обявени на 27 юни, а записването ще бъде от 2 до 9 юли. 

Свободните места в първи клас в бургаските учебни заведения преди началото на приема са 2105, разпределени в общо 89 паралелки в 32 училища. 

Родителите трябва да знаят, че най-много точки при кандидатстване носи адресната регистрация на детето.

Ако детето е живяло над 3 години на декларирания постоянен или настоящ адрес, попадащ в прилежащия район на предпочитаното от вас училище, ще получите 300 точки.

Дете с постоянен или настоящ адрес извън съответния прилежащ район на даденото училище, ще получи едва 1 точка.

Тези родители, които нямат възможност да направят това онлайн, могат да подадат регистрационния талон на място в даденото учебно заведение.

Най-често срещаната грешка е родители от ж.к. „Възраждане“ да посочат учебно заведение в район „Възраждане“ и така детето им да бъде записано в училище в ж.к. „Меден рудник“.

За да няма злоупотреби, декларираният от родителите адрес на местоживеене на детето ще се проверява по служебен път от дирекция ГРАО.


Анкета

Мнения

Малко Търново Мнения
Министър Митов за ГКПП –Малко Търново: Свиквам спешна среща за разширението
  12.05.2025 18:35      

Спешна среща за  разширение на ГКПП –Малко Търново предстои следващата седмица. Тя ще