Вторник, 17 Юни 2025
    
Крими

Инцидент с бързия влак Бургас-София край Павел баня, има загинал

  02.05.2025 14:13  
Инцидент с бързия влак Бургас-София край Павел баня, има загинал

Човек е загинал при днешния инцидент на железопътния прелез на гара Сахране в Павелбанско. Това съобщи за БТА старши инспектор Михаил Михов, началник на група "Оперативен център" към Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Стара Загора. По думите му автомобил е пресякъл неправомерно жп линията и е бил блъснат от преминаващ влак. 

Сигнал в пожарната е получен в 11:55 часа. На място е един пожарен екип от Районната служба в Павел баня, който ще окаже съдействие след заснемане и оглед на местопроизшествието. 

Поради тази причина в гара Сахране престоява бързият влак от Бургас за София, съобщиха от Български държавни железници (БДЖ). Той ще продължи своето движение след приключване на следствените действия и разчистване на железния път.