Георги РУСИНОВ
Всеки момент Бургас ще се превърне в един малък Холивуд. Причината е кикбокс турнирът от световно ниво Glory, чийто домакин е морският град. След броени часове в зала „Арена Бургас“ ще пристигнат световноизвестни имена, както сред състезателите, така и сред зрителите. Най-очаквани от българската публика безспорно са мачът на Стоян Копривленски срещу румънеца Сорин Калинюк и дебютът на малкия брат на бургазлията.
Другият бой, заради който се стичат звезди от цял свят, е този между мароканската звезда и „лошото момче“ на кикбокса Бадр Хари и Уку Юрендал. Мароканецът ще е с красивата си съпруга Дафне и чичо си, а слухове изпращат във ВИП ложите и 20-годишния принц на Мароко – Мулай Хасан, син на крал Мохамед VI. Младият благородник е луд фен на сънародника си.
В Бургас пристигат и скандалните братя Андрю и Тристан Тейт. Милионерите са получили специално прокурорско разрешение да напуснат Букурещ, където живеят в момента и имената им са замесени в редица скандали. Известни са с критиката си срещу жените и обидното им отношение в ТикТок спрямо нежния пол.
Любимец на Рамзан Кадиров и Реджеп Ердоган също ще е във ВИП ложите. Легендата в кикбокса Забит Самедов идва да гледа Бадр Хари, Богдан Стойка и Стоян Копривленски. Самият той има няколко много запомнящи се мачове срещу Хари. В последните години Самедов влезе в киноиндустрията.
Турският секссимвол – актьорът Бурак Челик, ще в зала „Арена Бургас“, за да гледа любимеца си Бадр Хари, на когото е запален фен. Той е близък и със Самедов, с когото се познават покрай киното. Отсега организаторите се подготвят за вълни от фенки на актьора, които ще тръпнат да го видят и да се снимат с него.
С всички тези известни имена, които ще акостират в Бургас, пространството около „Арена Бургас“ ще заблести под светлините на прожекторите и зашуми от щракането на фотоапарати.