Понеделник, 20 Мар 2023

Спорт

АРЖЕНТИНА ШАМПИОН - на световния връх след невиждана драма

18.12.2022 20:07

Аржентина и настоящият шампион Франция играят при резултат 3:3 в големия финал на Световното първенство на стадион „Лусаил Айконик“ в Катар.

"Гаучосите" водеха с 2:0 до 80-ата минута с голове на Лионел Меси в 23-ата от дузпа и на Анхел ди Мария - в 36-ата, пише Gong.bg.

В 80-ата минута звездата на френския тим Мбапе намали преднината на Аржентина с попадение от дузпа и минута и половина по-късно пак той възстанови равенството.

Така мачът влезе в продължения. Първото остана без попадения във вратите, въпреки много голови ситуации за "албиселесте".

В 108-ата минута обаче Меси демонстрира класата си и отново изведе своя тим напред.

Пет минути по-късно Мбапе направи хеттрик и отново изравни резултата с гол от дузпа - втората за Франция във финалния сблъсък.

Последваха дузпи, при които аржентинците надделяха.