Понеделник, 06 Юни 2022

Спорт

„Нефтохимик“ и „Дея“ с нови победи

07.03.2022 10:51

Волейболистите на „Нефтохимик 2010“ (Бургас) записаха 15-а победа в първенството при мъжете – „Супер Волей“. Воденият от Николай Желязков тим надигра „Сливнишки герой“ (Сливница) с 3:0 (25:23, 25:21, 25:16) в мач от 18-и кръг на шампионата, изигран в зала "Младост" в морския град, пише bgvolleyball.com.

„Нефтохимик“ е втори в таблицата с 44 точки (15 победи, 3 загуби), сливничани са девети с 21 точки (7 победи, 10 загуби).

Двата отбора започнаха равностойно, след което бургазлии набраха инерция и поведоха. Съперникът отново изравни, след което ситуацията се повтори. След средата на гейма играта отново тръгна точка за точка, но в ключовите моменти вицешампионите успяха да наложат волята си.

Домакините тръгнаха с добра преднина от самото начало на втората част. След осмата точка сливничани вкараха интрига, като дръпнаха в резултата, но впоследствие от двете страни на мрежата играта продължи точка за точка. Момчетата на Николай Желязков поеха инициативата, като не допуснаха да бъдат преодолени, въпреки опитите на противника.

Третата част започна идентично на първата, след което домакините се откъснаха и владееха положението изцяло.

Най-резултатен бе Юлиус Фиркал с 16 точки (4 аса), Калоян Балабанов завърши с 15 точки (1 ас). С 12 точки приключи Николай Николов (2 блокади). За съперника Мариян Наков бе над всички с 18 точки (1 блокада), Ерик Стоев добави 13 точки (1 ас).

Волейболистите на „Дея спорт“ (Бургас) спряха победната серия на „Пирин“ (Разлог). Воденият от Венцислав Симеонов тим се наложи над разложани с 3:1 (29:27, 16:25, 25:19, 25:15) в среща от 18-и кръг на шампионата, изиграна в зала "Младост" в морския град.

„Дея“ заема шестата позиция с 38 точки (13 победи, 5 загуби), отборът от Югозапада е трети с 41 точки (15 победи, 3 загуби).

Играта започна точка за точка, след което двата отбора размениха водачеството. Постепенно бургазлии овладяха положението и поеха инициативата. В ключовите моменти съперникът вкара интрига и борбата продължи до края. Момчетата на Венцислав Симеонов показаха по-силен дух и воля, като поведоха в мача след 4 геймбола.

Ролите се размениха във втората част, където разложани доминираха изцяло.

В следващите два гейма домакините бяха пълен хегемон и се поздравиха с 13-ия си успех в елита.

Най-резултатен бе Виталий Василев със 17 точки (1 ас, 2 блокади), с 13 точки завърши Тодор Вълчев (1 ас). Денис Чавдаров добави 11 точки (1 ас, 2 блокади). За съперника Спас Байрев бе над всички с 27 точки (2 аса, 2 блокади), Александър Симеонов приключи с 12 точки (1 блокада).

Къде ще почивате лятото?

Резултати

Бизнес Мнения
Веселин Налбантов, хотелиер: Положението е много критично, колеги изнемогват с украинските бежанци
  04.03.2022 14:20

Дона МИТЕВА Преди срещата с министъра на туризма Христо Проданов, хотелиерът Веселин Налб