„Дея спорт“ и „Нефтохимик 2010“ отиват на 1/4-финалите за Купата на България

25.01.2022 09:08

Мачовете ще се играят в зала „Младост“ в Бургас

Георги РУСИНОВ

Бургаските волейболни отбори в елита – „Дея спорт“ и „Нефтохимик 2010“, се класираха на четвъртфиналите за Купата на България. Първите победиха като домакини „Сливнишки герой“ (Сливница) с 3:0 гейма, а „зелените“ надиграха „Берое“ (Стара Загора) като гости, също с 3:0.

Волейболистите на „Дея спорт“ се разправиха с противника си с 25:23, 25:20 и 25:20 и продължават напред. Момчетата на Венцислав Симеонов ще излязат срещу тима на ЦСКА, който на четвъртфинала отстрани „Локомотив“ (Пловдив).

Реализатор за победата на „Дея спорт“ бе Виталий Василиев с 15 точки (2 блока). Леон Тончев завърши с 11 точки (1 ас, 1 блок).

За „Сливнишки герой“ най-резултатен бе Мариян Наков с 11 точки, Ерик Стоев отбеляза 10 точки (1 блок).

„Нефтохимик“ неутрализира домакинския натиск на „Берое“ в първия гейм и го спечели с 28:26. Следващите два бяха лесна работа за волейболистите на Николай Желязков.

На четвъртфинала „зелените“ ще излязат срещу „Монтана“.

В мача с „Берое“ домакините имаха своите шансове и възможности, но не успяха да се възползват от тях. Във втората пък „Нефтохимик“ бе убедителен и не даде никакви шансове на „Берое“. Вицешампионите минаха леко и през третия гейм.

Най-резултатен бе Юлиус Фиркал с 20 точки (1 блокада), 14 точки добави Николай Учиков (1 блокада). За съперника по 12 точки реализираха Симеон Александров (1 блокада) и Руси Желев (1 ас).

Финалната фаза ще се проведе в зала „Младост“ в Бургас, като четвъртфиналите са насрочени за 29 януари.