Борците на „Бургас” направиха фурор на Държавното за кадети

07.02.2021 21:00
Борците на  „Бургас” направиха фурор на Държавното за кадети

Михаил КОЛЕВ

Изключително добро представяне записаха кадетите на клуб по борба „Бургас” на приключилото Държавно лично първенство, чийто организатор и домакин бе едноименният клуб. В схватките, провели се в зала „Бойчо Бръчнзов”, те спечелиха общо шест медала.

В класическия стил борците, чийто треньор е Николай Дачев, завоюваните отличия са пет. Със златото се окичи Димитър Рачев (71 кг), като той бе избран и за най-техничен състезател на турнира. Бронз спечелиха Борислав Митев (65 кг), Николай Велев (80 кг), Николай Николов (110 кг) и Антон Иванов (125 кг). Пети при 110-килограмовите стана Златин Петров.

При свободняците, които са тренирани от Николай Милков, Антъни Бояджиев (55 кг) взе бронзов медал, като в битката за 3-5 място той победи представител на другия бургаски клуб „Черноморец”. На пето място завърши Емре Юмед (60 кг).

„Доволни сме от представянето на нашия отбор. От общо 16 наши борци на това Държавно лично първенство, 8 от тях успяха да се класират за финалите. Самата организация премина без проблем, спазвайки се всички противоепидемични мерки, въпреки сериозния брой на участниците от цяла България – 183 борци при свободняците и 159 при класиците”, заявиха от клуб по борба „Бургас” пред вестник „Черноморски фар”.

Справяте ли се с поскъпването на стоки и услуги?